Basket

  Untick selected:   0
  1. Personal nameVychodil, Pavel Julius, 1862-1938 - O.S.B., moravský literární kritik, redaktor
    NoteOttův slovník naučný 27., s. 25
    Masarykův slovník naučný 7., s. 771
    Source data foundČNB
    Uživatelské pole PNPV roce 1885 vstoupil do benediktinského řádu, působil v Rajhradě u Brna. Spisy o Aristotelovi, literárně teoretické práce.
    Links (9) - Monografie
  2. Personal nameNejtek, Vilém M., 1932- - reportér, editor
    Source data foundPNP-LA
    Links (12) - Monografie
    (16) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika
  3. Meeting name<XXVIII=28>. knižní aukce (Pro každého něco) - aukce (29. 10. - 31. 10. 1931 : Hotel Beránek, Praha, Česko)
    Source data found<XXVIII=28>. knižní aukce (katalog)
    Uživatelské pole PNPDvacátá osmá knižní aukce Karla Zinka opět nabídla nejrůznější tituly od starých tisků po soudobé bibliofilie a autografy, konala se od 29. do 31. října 1931 v hotelu Beránek v Praze.
    Links (1) - Monografie
  4. Personal nameAuguy, Jean, 1942- - francouzský žurnalista a nakladatel
    See alsoÉditions de Chiré
    NoteJean Auguy (Wikipedia)
    Source data foundwww (Wikipedia - L'encyclopédie libre)
    Uživatelské pole PNPNarozen 20.3. 1942 v Oiron. Francouzský nacionalistický žurnalista a nakladatel, v roce 1966 založil podnik Éditions de Chiré, je činný též ve vydavatelství Duquesne Diffusion.
    Links (1) - Monografie
  5. Corporate namePost Bellum (sdružení)
    See linkObčanské sdružení Post Bellum
    Source data foundBratinka, Ondřej... et al.: Osudy našich sousedů ; www(Občanské sdružení Post Bellum), cit. 16. 1. 2025 ; www(Wikipedie, Otevřená encyklopedie), cit. 15. 1. 2025 (faktografické údaje)
    Uživatelské pole PNPU zrodu o. s. Post Bellum v roce 2001 stál redaktor Mikuláš Kroupa, který kolem sebe shromáždil tým spolupracovníků z řad svých kolegů a přátel. Projekty Post Bellum proběhly v pěti ucelených fázích, jednotně nazvaných jako projekt Hlasy hrdinů. Projekt je postaven na metodě orální historie, což je soubor způsobů a postupů, jimiž se badatel dobírá nových informací a poznatků na základě ústního sdělení osob, jež byly účastníky nebo svědky zkoumaných událostí a procesů. V roce 2006 podepsalo Post Bellum jako zakládající člen Společenství Paměti národa společnou deklaraci o sdílení a doplňování archivních souborů s několika institucemi, které se natáčením pamětníků rovněž zabývají. Na deklaraci se podílely následující instituce: Český rozhlas, Post Bellum, Ústav pro soudobé dějiny AV ČR – Centrum pro orální historii, Židovské muzeum v Praze, Vojenský historický ústav AČR, obecně prospěšná společnost Živá paměť a Muzeum města Ústí nad Labem s pracovištěm Collegium Bohemicum.
    Hlavní naplní činnosti je v současné době rozsáhlý projekt Paměť národa, na kterém spolupracuje s Českým rozhlasem a Ústavem pro studium totalitních režimů. Jde o internetovou databázi, která obsahuje celý archiv ve zvukové, textové i obrazové formě. Všechny výpovědi a doprovodné materiály jsou zároveň archivovány a podle intencí společnosti Post Bellum by jednou měly sloužit nejen historickému bádání, ale i veřejnosti a budoucí generaci k zachování paměti o důležitých a často hrdinských činech jednotlivců, které jsou až na výjimky zapomínány či opomíjeny.
    Links (8) - Monografie

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.