Počet záznamů: 1  

Masarykovo demokratické hnutí (sdružení)

 1. Jméno korporaceMasarykovo demokratické hnutí (sdružení)
  BiografieNepolitické občanské sdružení (dle občanského zákoníku z roku 2012 zapsaný spolek), které bylo založeno v listopadu 1989 v Praze (Palác Sylva-Taroucca), za přímé účasti Václava Havla, Alexandra Dubčeka a Emila Ludvíka, jednoho z posledních tajemníků prezidenta Edvarda Beneše, sestavením a podepsáním deklarace hnutí. Hlavním úkolem jeho činnosti (přednáškové, výstavní, vzdělavatelské, publikační a vydavatelské) tehdy bylo, aby se etické, morální a humanitní ideje Tomáše Garrigue Masaryka staly nedílnou součástí nově vznikající demokratické společnosti.
  Zdroj inf.Úsměvy T.G. Masaryka (vydáno ve spolupráci s Masarykovým demokratickým hnutím), 1999r ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 13.1. 2023 (o sdružení) ; www(Masarykovo demokratické hnutí), cit. 13.1. 2023 (stránky sdružení)
  Uživatelské pole PNPPodařilo se obnovit časopis ČAS (založený Janem Herbenem s podporou T. G. Masaryka roku 1886) v původním formátu. Započala i činnost přednášková, publikační a vydavatelská. Úspěšně pokračovala knižní vydavatelská činnost v rámci edice Masarykovy knižnice „Hlas“. Od roku 1997 udělovalo předsednictvo Masarykova demokratického hnutí čestné medaile T. G. Masaryka významným a zasloužilým osobnostem za věrnost jeho odkazu a jeho uskutečňování. Rozvíjí se činnost mimopražských klubů TGM. Tradicí bylo a je rovněž pořádání vzpomínkových a pietních akcí v době Masarykovských výročí.
  Vzhledem k rekonstrukci paláce Sylva-Taroucca a přestavbě přilehlého Savarinu v Praze 1, Na Příkopě 10, změní Masarykovo demokratické hnutí v závěru roku 2022 svoje pražské sídlo (Praha 1, Senovážné nám. 23).
  PRO EVU - upraveno podle rda
  Odkazy (11) - Monografie
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.