Počet záznamů: 1  

Památník národního písemnictví

 1. Jméno korporacePamátník národního písemnictví
  Odkaz viz.PNP
  Musée de la littérature tchèque de Prague
  Museum of Czech Literature (Praha, Česko)
  Viz též Památník národního písemnictví / Muzeum literatury
  HistorieNovější název: Památník národního písemnictví / Muzeum literatury (od 18. 10. 2022).
  Zdroj inf.www(Památník národního písemnictví - Muzeum literatury), cit. 18. 10. 2022 ; www(Památník národního písemnictví / Muzeum literatury - Výroční zpráva PNP/Muzea literatury za rok 2022) (odkaz viz též) ; Urban, O.M.: Dekadence : Bohemian lands 1880-1914 (odkaz viz: Musée de la littérature tchèque de Prague) ; www(Památník národního písemnictví - Muzeum literatury), cit. 22. 2. 2024 ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 22.2. 2024 (historie instituce)
  Uživatelské pole PNPPNP je kulturní, muzejní, vědeckou a vzdělávací institucí, která získává, shromažďuje, zpracovává, eviduje a zpřístupňuje sbírku, která se vztahuje k vývoji literatury a knižní kultury v českých zemích včetně dokladů vážících se k životu, dílu a odkazu významných osobností české literatury od 18. století do současnosti. Sbírku PNP tvoří z podstatné části archiválie a dále se člení do čtyř podsbírek: výtvarné umění, knihy, písemnosti a tisky, ex libris a další. Součástí PNP - Muzea literatury je také Letohrádek Hvězda (Obora Hvězda, 160 00 Praha 6-Liboc), Malá vila (Pelléova 20/70, Praha 6-Bubeneč), Česko-francouzské kulturní centrum Petrkov a Centrální depozitář v Litoměřicích.
  Korporace dne 18. 10. 2022 změnila název i sídlo: ze Strahovského kláštera se přestěhovala do bubenečské Petschkovy vily pod názvem Muzeum literatury.
  Odkazy (1) - Soubor autorit korporací
  (260) - Monografie
  (6) - Periodika
  (5) - Separáty
  (2) - PERIODIKA - Přijatá čísla
  (4) - PERIODIKA - Souborný záznam periodika
  (1) - ***nezarazeno***
  (56) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.